Minimalne wymagania techniczne dotyczące korzystania z naszej wirtualnej klasy

Minimalne wymagania techniczne dotyczące korzystania z naszej wirtualnej klasy


Platforma CambridgeSchool.online Virtual Classroom wykorzystuje profesjonalną wtyczkę BigBlueButton do wirtualnych klas. Dzięki temu zapewniamy naszym uczniom lekcje online na naszej „przeglądarkowej” platformie opartej w chmurze na naszych serwerach zlokalizowanych w Europie.

Aby utrzymać jakość uczestnictwa w naszych zajęciach online na satysfakcjonującym poziomie, użytkownicy muszą spełniać minimalne wymagania techniczne opisane poniżej.

Proszę upewnij się przed rozpoczęciem zajęć online, że urządzenie z którym chcesz się połączyć, spełnia następujące wymagania, Przeglądarki internetowe są aktualne do najnowszej wersjiI działający zestaw słuchawkowy i kamera są podłączone do komputera.

Jeśli chcesz przetestować połączenie przed dołączeniem do wirtualnej klasy, możesz to zrobić pod adresem: https://test.bigbluebutton.org/

Urządzenia komputerowe (komputer, laptop)

 1. Minimalne wymagania techniczne dla używanego sprzętu komputerowego (komputer, laptop)
  1. a.co najmniej 4 GB pamięci i procesor 2+ GHz (każdy komputer zakupiony w ciągu ostatnich 3 lat powinien spełniać te wymagania)
  2. lub dowolny Chromebook z 4 GB pamięci i procesorem 1.5+ GHz
 2. Minimalne wymagania dla systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze
  1. Windows: Windows 7 i nowsze
  2. Mac: iOS 12.2 i nowsze
 3. Minimalne wymagania dla dodatkowych urządzeń:
  1. słuchawki (w połączeniu z mikrofonem, przewodowe lub bezprzewodowe bez określonych parametrów). Proszę nie używaj wbudowanych głośników komputer lub laptop.
  2. mikrofon (w połączeniu ze słuchawkami, przewodowy lub bezprzewodowy bez określonych parametrów). Proszę nie używaj wbudowanego mikrofonu komputer lub laptop. Jeśli masz problemy z mikrofonem, skorzystaj z tego testu mikrofonu online, aby sprawdzić, czy Twój mikrofon jest prawidłowo skonfigurowany: https://www.onlinemictest.com/
  3. kamera – wbudowana w laptop lub komputer (brak określonych parametrów)
 4. Minimalne wymagania dotyczące połączenia internetowego
  1. przepustowość (link do sprawdzenia: https://speedtest.net/)
   1. 1.0 Mbit/s do przesyłania danych (przesyłania)
   2. 2,0 Mbit/s do pobierania danych (pobieranie)I
  2. Jeśli to możliwe, zalecamy łączenie się przez sieć przewodową, jeśli łączysz się z siecią bezprzewodową (WiFi), która nie jest niezawodna, mogą wystąpić okresowe rozłączenia lub przerwy w dźwięku.
 5. Ustawienia połączenia sieciowego
  1. Każdy użytkownik powinien mieć możliwość nawiązania następujących połączeń sieciowych TCP/IP i UDP.
Protokół Port(y) Opis
TCP / IP 80 HTTP
TCP / IP 443 HTTPS
UDP 16384-32768 Szyfrowany strumień audio, wideo i udostępniania ekranu WebRTC (DTLS-SRTP)
 • Note: Jeśli zapora który blokuje połączenia UDP dla użytkownika, spowoduje to, że połączenia multimedialne będą „tunelować” przez port 443, który, jeśli znajduje się również za zaporą, może spowodować problemy z wydajnością podczas udostępniania i oglądania dźwięku/wideo.
 • Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Edge (najnowsze wersje). Note: Internet Explorer i wcześniejsze wersje przeglądarki EDGE nie są obsługiwane.

W przypadku problemów z powyższym prosimy o kontakt z działem IT.

Urządzenia mobilne (telefon, tablet)

 1. Minimalne wymagania techniczne dla używanego sprzętu (telefon, tablet)
  1. co najmniej 4 GB pamięci i procesor 2+ GHz (każdy smartfon lub tablet zakupiony w ciągu ostatnich 3 lat powinien spełniać te wymagania)
  2. lub dowolny Chromebook z 4 GB pamięci i procesorem 1.5+ GHz
 2. Minimalne wymagania dla systemu operacyjnego zainstalowanego na urządzeniu mobilnym
  1. Android 6.0 i nowszy,
  2. iOS 12.2 i nowsze
 3. Minimalne wymagania dla dodatkowych urządzeń:
  1. słuchawki (w połączeniu z mikrofonem, przewodowe lub bezprzewodowe bez określonych parametrów). Proszę nie używaj wbudowanych głośników urządzenie mobilne.
  2. mikrofon (w połączeniu ze słuchawkami, przewodowy lub bezprzewodowy bez określonych parametrów). Proszę nie używaj wbudowanego mikrofonu urządzenie mobilne. Jeśli masz problemy z mikrofonem, skorzystaj z tego testu mikrofonu online, aby sprawdzić, czy Twój mikrofon jest prawidłowo skonfigurowany: https://www.onlinemictest.com/
  3. kamera – wbudowana w urządzenie mobilne (brak określonych parametrów)
 4. Minimalne wymagania dotyczące połączenia internetowego
  1. w przypadku sieci danych zalecamy 4G LTI
  2. w przypadku połączeń bezprzewodowych (WiFi) zalecamy dostępne sieci prywatne i publiczne. Jeśli łączysz się z siecią bezprzewodową (WiFi), która nie jest niezawodna, mogą wystąpić okresowe rozłączenia lub przerwy w dźwięku.
 5. Zalecane przeglądarki: Chrome, Mozilla Firefox (najnowsze wersje)
 6. Zalecane ustawienia przeglądarki: jeśli na Twoim urządzeniu zainstalowano blokadę wyskakujących okienek lub blokadę dodawania, nasza witryna i platforma powinny mieć zezwolenie na zezwalanie na wyskakujące okienka lub wiadomości. Jest to niezbędne, aby prawidłowo dołączyć do wirtualnej klasy i dać naszej platformie dostęp do mikrofonu i kamery urządzenia.
 7. Ustawienia urządzenia: Zalecamy ograniczenie korzystania z urządzenia podczas łączenia się z klasą wirtualną, zamknij aplikacje, które mogą działać w tle oraz zmniejsz przepustowość i jakość połączenia.
 8. Note: Udostępnianie ekranu nie jest obsługiwane z urządzeń mobilnych. Osoby, które chcą korzystać z udostępniania ekranu, powinny korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego lub Chromebooka.

W przypadku problemów z powyższym prosimy o kontakt z działem IT.

Zaktualizowano: 2020-11-06