Pomoc dla Ukrainy Szkoła Cambridge School of English Language – bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy oraz inne projekty pomocowe

Pomoc dla Ukrainy Szkoła Cambridge School of English Language - bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy

W Polsce jest już ponad 1.6 mln uchodźców z Ukrainy, a liczba wciąż rośnie.

Nasza szkoła językowa – Cambridge School of English – to innowacyjne centrum rozwoju kompetencji w zakresie nauki języków obcych i rozwoju językowego. To nasz obszar specjalizacji, dlatego postanowiliśmy z tego miejsca zorganizować pomoc dla Ukrainy. Oferujemy szereg zniżek i bezpłatnych kursów dla tych, którzy dziś najbardziej tego potrzebują. Stale aktualizujemy naszą ofertę, aby pomóc większej liczbie osób.

Wojna, rozłąka z bliskimi, strach i niepewność oraz obcy kraj z nieznanym językiem. Mamy świadomość, jak bardzo wpływa to na ludzką psychikę. Dlatego organizujemy kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mając nadzieję, że ułatwimy im pobyt w tym trudnym czasie.

Bezpłatna nauka języka polskiego online dla uchodźców z Ukrainy

Połączenia E = skojarzenie mc2 posiada 2,000 kuponów, dzięki którym uchodźcy z Ukrainy mogą bezpłatnie uczyć się języka polskiego przez Internet, w ty mówisz aplikacji. Bezpłatny dostęp do aplikacji jest możliwy przez okres 3 miesięcy. Ta oferta skierowana jest głównie do osób najbardziej potrzebujących pomocynp. matki i dzieci, które nie mają rodziny w Polsce i nie znają języka. Chcielibyśmy nauczyć się, aby pobyt tutaj był mniej stresujący, a ich aklimatyzacja do nowych warunków była łatwiejsza. W szkole dzieci będą mniej skłonne do zabawy z rówieśnikami. Z drugiej strony matki, dzięki zrozumieniu i posługiwaniu się nawet podstawowymi zwrotami w języku polskim, nie będą miały takich problemów, np. z umówieniem dziecka na wizytę u lekarza.

Aby uzyskać dostęp wystarczy napisać na nasz e-mail: ukraina@cambridgeschool.online lub wypełnij ankietę https://forms.gle/swA4rHsv8S3CRunf9. W e-mailu należy podać imię i nazwisko oraz wiek dziecka.

Jeśli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z takiej pomocy, możesz przekazać mu informacje wraz z adresem e-mail.

 

Nauka polskiego online dla osób z Ukrainy

Mamy specjalną opcję dostępu do naszej aplikacji uTalk, przeznaczonej dla osób z Ukrainy. Oferujemy naukę języka polskiego online przez rok w aplikacji uTalk z 30% rabatem. Nauka języka polskiego online dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ty mówisz aplikacja jest szybka i łatwa, dlatego wierzymy, że pomoże Ci szybciej zaaklimatyzować się. Mamy nadzieję, że zmniejszenie bariery językowej i problemów komunikacyjnych przynajmniej w niewielkim stopniu przyczyni się do zmniejszenia stresu związanego z pobytem w obcym kraju.

Naucz się kilku ukraińskich słów, aby poprawić komunikację

Zgubiłeś się? – и загубилися? (Wy zahubylysja)

 

Kantor– обмін валюти (wartość Obmin)

 

WC – туалет (Tualet)

 

Jak się czujesz? – як ви себе почуваєте? (Jak wy sebe poszuwajete)

 

Tak – tak (Tak)

 

Informacje – informacje (Informatsiya)

 

Mój ukraiński nie jest zbyt dobry – Я ледь говорю mój ukraiński (Ja ledz' hovoriu ukrajinʹkoju movoju)

 

Gdzie jest? – Де це (De tse)

 

Przystanek autobusowy – автобусна зупинка (Awtobusna zupynka)

 

 

Dokąd chcesz pojechać? – куди ви хочете доїхати? (Kudy wy choczete dojichaty)

 

Przykro mi – вибачте (Vybachte)

 

Dzień dobry – добрий день (Dobry denʹ)

 

Proszę – будь ласка (Budlaska)

 

Dziękuję Ci – якую (Dyakuyu)

 

Inwestycje – гроші (Hroszi)

 

Pożegnanie – до побачення (Do pobachennya)

 

Nie wiem – Я не знаю (Ja ne znaju)

 

Cześć – Привіт (Pryvit)

 

Nie rozumiem – не розумію (Ja nie rozumiju)